سخن روز
سایر فعالیتها
مجله شیمی کاربردی
انجمن شیمی
کارگاه آموزشی


نسخه چاپي      ارسال به دوست    

   آموزش ايمني در آزمايشگاه¬ها و فضاهاي محصور ویژه دانشجویان تحصيلات تكميلي در روز 24 اردیبهشت 96

 
    

با همکاریكميته ایمنی و محیط زیست دانشگاه سمنان و رياست محترم دانشكده شيمي، دومین دوره آموزش ايمني در آزمايشگاه­ها و فضاهاي محصور ویژه دانشجویان تحصيلات تكميلي در روز 24 اردیبهشت 96 در دانشکده شيمي از ساعت 13 الی 16 برگزار شد. در این دوره آموزشی یک روزه، 50 نفر از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری از گرايش هاي مختلف شيمي ورودي 96 شرکت داشتند. مدرس دوره آموزشی، جناب آقای دكتر اسکندر کلوری(دانشيار شيمي) و مدرس  HSEبودند. مسئول برگزاری دوره های ايمني در دانشگاه سمنان اظهار داشت که كميته ايمني دانشگاه با جدیت به دنبال اجرای آیین نامه ها و دستورالعمل های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این خصوص بوده و یکی از اقدامات مؤثر در این مورد برگزاری منظم دوره های آموزشی ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسان آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشگاه در آينده می­باشد. دکتر احمد باقري، مدیر كميته ایمنی و محیط زیست دانشگاه همچنین افزود: حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه در این دوره های آموزشی الزامی بوده و داشتن گواهی نامه این دوره از الزامات ورود دانشجویان به آزمایشگاههای تحقيقاتي دانشگاه می باشد.


      

 

گروه خبری :اخبار, تصاویر دانشکده    1397/02/29 ساعت :١٠:٤٤     تعداد نمایش:50    کد خبر:١٣٣٨٠

 آخرین اخبار
 ٢١:٥٧ - 1397/03/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
انتخاب عضو هیات علمی دانشگاه سمنان برای عضویت در کمیته تخصصی شیمی کشور
عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه سمنان به عنوان عضو کمیته تخصصی شیمی کشور انتخاب شد . به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان؛ رئیس دانشکده شیمی دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت : انجمن شيمي ايران در اقدامي نو، ده كميته تخصصي را با مشاركت دانشگاههاي سراسر كشور در اين انجمن فعال نمود كه دكتر مريم رجبي، دانشيار دانشكده شيمي این دانشکده به عنوان يكي از اعضاء اصلي كميته تخصصي شيمي تجزيه انتخاب شد.
 ٠٩:١١ - 1397/03/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
حلول ماه رمضان ماه رحمت و غفران الهی مبارک باد
ماه رمضان نهمین ماه از ماههای قمری و بهترین ماه سال است ، واژه رمضان از ریشه «رمض» و به معنای شدت تابش خورشید بر سنگریزه است . می‌گویند چون به هنگام نامگذاری ماه های عربی، این ماه در فصل گرمای تابستان قرار داشت، ماه «رمضان» نامیده شد، ولی از سوی دیگر، «رمضان » از اسماء الهی است. این ماه ماه نزول قرآن و ماه خداوند است و شب‌های قدر در آن قرار دارد . فضیلت ماه رمضان بسیار زیاد و نامحدود است . بهترین فرصت برای به دست آوردن کمال و معنویت ؛ ماهی که می توان در آن به تقرب رسید و حقایق را آنگونه که هست نظاره کرد.در این ماه شریف ؛ روحانیت خاصی بر جسم و روح انسان حاکم است و آدم خاکی به واسطه تاثیر این حالات احساسی آسمانی دارد . رمضان ؛ ماه رحمت و غفران الهی است که دریای بیکران لطف و عنایت حضرت دوست در آن جوشش و تلاطم دیگری دارد .
 ١١:٠٦ - 1397/02/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
آموزش ايمني در آزمايشگاه¬ها و فضاهاي محصور ویژه دانشجویان تحصيلات تكميلي در روز 24 اردیبهشت 96
عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه سمنان موفق شد نخستین US Patent این دانشگاه را به ثبت برساند.
جشن معارفه داشجویان جدید الورود دانشکده شیمی 96-97
معرفی دانشکده

 Copyright  © 2018 che.semnan.ac.ir . All rights reserved