آئین نو دانشجویان سال تحصیلی 1401-1400 دانشگاه سمنان با شرکت مجازی و حضوری جمعی از دانشجویان بومی و نیز مسئولان دانشگاه در تالار امیر کبیر دانشگاه برگزار شد .

 آئین نو دانشجویان سال تحصیلی 1401-1400

آئین نو دانشجویان سال تحصیلی 1401-1400 دانشگاه سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ رئیس دانشگاه سمنان در این آئین ضمن تبریک به دانشجویان نو ورود گفت : شما دانشجویان در ابتدای یک راه جدید قرار گرفته اید و باید با همت بلند آینده خوبی را برای خود رقم بزنید .

دکتر نصیری با اشاره به اینکه دانشگاه سمنان به عنوان نگین خرد ورزی خطه کویر شناخته می شود افزود : این دانشگاه با بیش از 14 هزار دانشجو ، نزدیک به 400 عضو هیات علمی ثابت ، بیش از 800 هکتار فضا ، پنج پردیس آموزشی و حدود 22 دانشکده از دانشگاه های مطرح در کشور است

رئیس دانشگاه سمنان  افزود : این دانشگاه رتبه 13 را در بین دانشگاههای کشور و رتبه هشت را در حوزه پژوهش به خود اختصاص داده و در این زمینه جزء 10 دانشگاه برتر کشور قرار دارد .

دکتر نصیری با اشاره به چاپ و انتشار 20 مجله در دانشگاه سمنان و دارا بودن تنها دانشکده گردشگری در بین دانشگاههای کشور اظهار داشت : دانشگاه سمنان به عنوان دانشگاه معین و مادر استان ، جزء دانشگاههای دارای پارک علم و فناوری است که زمینه ای برای فعالیت در حوزه های کار آفرینی و تولیدات دانش بنیان است .

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان هم در این مراسم با تبریک به دانشجویان برای ورود به عرصه جدیدی از فراگیری علم و دانش گفت : دوران دانشجویی متفاوت از دوران مدرسه است و حجم درسها بسیار زیاد است و دانشجویان باید در طول ترم دروس خود را مرور نمایند تا پایان ترم به مشکل برنخورند .

حجت الاسلام ذوالفقاری لقب ، مطالبه گری و پرسشگری ، افزایش مطالعه در زمینه درسی و غیر درسی ، استفاده از فرصت ها و برنامه ریزی برای اهداف و مشارکت در فعالیتهای فرهنگی در کنار تحصیل را از مواردی عنوان کرد که دانشجویان نوورود باید به آن توجه نمایند .

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان هم در این مراسم گفت : در مجموع 219 رشته گرایش در مقاطع مختلف در دانشگاه سمنان تدریس می شود که مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دارای بیشترین تنوع گرایش هستند .

دکتر فرشاد ورامینیان با بیان اینکه  80 درصد از جمعیت بیش از 14 هزار نفری دانشگاه سمنان را دانشجویان کارشناسی تشکیل می دهند افزود : به واسطه وضعیت کرونایی و نگاه مدیریت سبز بیش از 99 درصد فرآیندهای آموزشی دانشگاه به صورت غیر حضوری و الکترونیکی انجام می شود

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بر تزریق هر دو دوز واکسن از سوی دانشجویان تاکید کرد و گفت : هر چند در حال حاضر بیشتر کلاسهای دانشگاه به صورت مجازی برگزار می شود اما در صورت حضوری شدن کلاسها خدمات ارائه شده به دانشجویان بر اساس انجام واکسیناسیون است .

دکتر ورامینیان با اشاره به برگزاری کلاسهای غیر حضوری دانشجویان در سامانه امید افزود : حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه سمنان از آغاز کرونا تا کنون بسیار در این زمینه تلاش کردند تا کلاسها و امتحانات دانشجویان به بهترین شکل ممکن برگزار شود .

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه سمنان هم گزارشی از وضعیت امکانات و فعالیت های این حوزه ارائه کرد و گفت : دانشگاه سمنان با ظرفیت خوابگاهی حدود سه هزار دانشجو ، داران بودن اداره  مشاوره دانشجویی و مرکز بهداشت  آماده ارائه خدمات به دانشجویان است .

دکتر بهروز گل محمدی افزود : در حوزه تربیت بدنی نیز زمینه برای ورزش دانشجویان در سطوح مختلف حتی به صورت حرفه ای نیز فراهم است .

قرائت میثاق نامه و قدر دانی از دو دانشجوی برگزیده طرح راد در مقطع کارشناسی از دیگر برنامه های این آئین بود .

 

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

آئین نو دانشجویان سال تحصیلی 1401-1400 - آئین نو دانشجویان سال تحصیلی 1401-1400 - آئین نو دانشجویان سال تحصیلی 1401-1400 - آئین نو دانشجویان سال تحصیلی 1401-1400 - آئین نو دانشجویان سال تحصیلی 1401-1400 -